Brazylijska biegaczka wysokogórska Fernanda Maciel ustanowiła wśród kobiet rekord wbiegnięcia i zbiegnięcia z Kilimandżaro, osiągając niewiarygodny wynik 10 godzin i 6 minut!! 

 

Fernanda wbiegła drogą tanzańską zaczynając w Umbwe Gate i kończąc Mweka Gate, pobijając poprzedni rekord świata 12-stu godzin i 58 minut biegaczki Anne-Marie Flammersfeld z 2015 roku.
Grupy zorganizowane zdobywają Kilimandżaro w około 4-5 dni!

 

Fernanda jest wyjątkowo szczęśliwa z osiągniętego wyniku, gdyż od wielu lat marzyła o tym afrykańskim prawie sześciotysięczniku (5895m). Chciała zmierzyć się z kolejną wysoką górą po osiągnięciu kilka lat wcześniej innego zdumiewającego rekordu. Jako pierwsza kobieta na świecie wbiegła i zbiegła z najwyższego szczytu Ameryki Południowej – Aconcagua (6691 mnpm) w 22 godziny i 52 minuty. 

 

Zdobycie Kilimandżaro nie obyło się bez wyzwań. Podczas treningu, zaledwie dwa dni przed ustanowieniem rekordu, na wysokości 5200m spadła kamienna lawina. „Wyobraźcie sobie skały wielkości lodówki zbliżające się do was. To było przerażające, ale szybko osłoniłam moje ciało i wszystko było w porządku” – opowiada. 

 

Spoglądając na szczyt góry Kilimandżaro, po zaledwie siedmiu godzinach biegu, Fernanda powiedziała: „Osiągnięcie szczytu to dla mnie wyjątkowy moment, pełen pokoju. To było piękne zobaczyć Lodowiec Stella zmieszany z terenem wulkanicznym na szczycie Kilimandżaro. Miałam niesamowity dzień biegania, to była magia.”

 

Fernanda, oprócz tego, że jest niesamowitym sportowcem, jest również prawniczką i chce inspirować kobiety, aby spróbowały górskich ultramaratonów. Mówi, że bieganie wysoko w górach jest wyjątkowo odmiennym stylem eksploracji i jest to niesamowite doświadczenie.

Źródło: www.wiredforadventure.co.uk

 

                                                                                                                                                                                                                               

POLECAMY NASZE PRODUKTY 🙂