Bielizna termoaktywna – must have każdego sportowca. Dlaczego warto ją mieć?

Bielizna termoaktywna – must have każdego sportowca. Dlaczego warto ją mieć?

Czym właściwie jest bielizna termoaktywna?

Bielizna termoaktywna sprawdza się podczas aktywności outdoorowych każdego rodzaju: od trekkingu, przez jazdę na nartach, aż po poranny jogging. Jej zadaniem jest wsparcie ciała w utrzymaniu optymalnej dla niego temperatury, która powinna oscylować w okolicach 36,6 st. Celsjusza. Gdy podejmujesz intensywny wysiłek, Twoje ciało korzysta z różnorakich wybiegów, mających zapobiec jej skokom. Jednym z najważniejszych z nich jest pocenie. To mechanizm niezbędny i świetnie zaplanowany przez naturę – wydalając wodę, organizm nie dopuszcza do przegrzania się. Jednak podczas uprawiania sportu na świeżym powietrzu łatwo odczuć negatywne skutki tego procesu. Przede wszystkim wilgotna skóra wychładza się prawie 20 razy szybciej niż sucha. To nie tylko źródło dyskomfortu, ale też podwyższone ryzyko złapania chorób.

4 zalety uprawiania sportu w bieliźnie termoaktywnej

Ten, kto nigdy nie miał na sobie bielizny termoaktywnej podczas uprawiania sportu, nie ma nawet pojęcia, jak duży komfort zapewnia ta warstwa odzieży.

1. Pomaga zachować uczucie suchości

Znasz to okropne uczucie, kiedy podczas intensywnego treningu Twoja koszulka nasiąka potem i zaczyna kleić się do skóry, tak że nie możesz skupić się na swoim celu i przestajesz czerpać jakąkolwiek przyjemność z aktywności? W bieliźnie termoaktywnej raz na zawsze zapomnisz o takich problemach. Dzięki zastosowaniu dzianiny o zoptymalizowanej budowie bielizna termoaktywna odprowadza wilgoć z powierzchni skóry do zewnętrznych warstw odzieży, skąd może odparować. Twoje ubrania pozostają więc suche, a Ty czujesz się komfortowo. 

2. Dba o higienę

Odprowadzanie wilgoci nie tylko zapewnia komfort, ale sprzyja także utrzymaniu wysokiego poziomu higieny i zachowaniu zdrowia w trakcie treningów i po nich. Tym bardziej, że włókna w bieliźnie termoaktywnej często wzbogaca się substancjami bakteriobójczymi, takimi jak jony srebra. Ponieważ to właśnie namnażające się na skórze mikroby są odpowiedzialne za powstawanie nieprzyjemnego zapachu, bielizna funkcyjna neutralizuje przy okazji aromaty towarzyszące poceniu.

3. Zapewnia wygodę

Przylegająca, elastyczna struktura i bezszwowa konstrukcja to klucz, który otwiera drzwi do maksymalnego komfortu podczas aktywności. Dokładnie dopasowana bielizna termoaktywna porusza się dokładnie tak samo jak Twoje ciało i w żaden sposób nie krępuje ruchów. Nie powoduje otarć czy odparzeń, nawet podczas szczególnie intensywnych aktywności. Do tego nie sprawia trudności, gdy chcesz założyć na nią jakąkolwiek inną warstwę – nie podwija się, nie odstaje i nie tworzy bolesnych zgrubień. Po prostu zachowuje się jak druga, trochę grubsza skóra.

4. Chroni przed wychłodzeniem

I przed przegrzaniem również! Wbrew pozorom właściwości oddychające nie powodują utraty parametrów izolacyjnych. Wręcz przeciwnie – pomagając zachować suchość skóry, funkcyjny materiał nie dopuszcza do obniżenia temperatury ciała. Aby odpowiednio działała, musi dobrze przylegać do skóry i być w kontakcie z zewnętrzną, również oddychającą warstwą odzieży. 

Odpowiednio dobrana bielizna termoaktywna

Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni rodzaj bielizny dla siebie. Bielizna termoaktywna występuje oczywiście w wersjach damskich i męskich. Ale to nie wszystko. Na rynku dostępne są koszulki i getry termiczne z naturalnych i syntetycznych materiałów. Różnią się także kroje i grubości bielizny. Zestawy grube sprawdzają się przede wszystkim zimą, natomiast tzw. aktywne (średnie) projektowane są na pory przejściowe i z myślą o intensywnych aktywnościach zimowych. Bielizna lekka dba o uczucie suchości i świeżości w warunkach letnich.

Gdy będziesz wybierał bieliznę termoaktywną dla siebie, pamiętaj, że aby działała, musi dokładnie przylegać do ciała. Koniecznie dobierz właściwy rozmiar i rodzaj odpowiadający Twoim ulubionym aktywnościom. Gdzie znajdziesz idealną bieliznę termoaktywną? Oczywiście na sklepiguana.pl!

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *