fbpx

Co robić, żeby nie stracić kondycji i … nie zwariować?

Co robić, żeby nie stracić kondycji i … nie zwariować?

Obecna sytuacja pandemii zatrzymała nas wszystkich w domach. Zamknięte Parki Narodowe, niektóre Lasy Państwowe, góry, a do tego ograniczone wyjście z domu, dwa razy trzeba się zastanowić czy iść na rower lub pobiegać. Osoby mające ambitne górskie plany na ten rok prawdopodobnie główkują, jak utrzymać formę.

Tak jak pewnie większość z Was bardzo ubolewamy nad tym, że musimy siedzieć w domu. Nie wiem jak Wy, ale wraz z tym siedzeniem spada w nas motywacja, co szczerze mówiąc zaczyna nas już bardzo drażnić. Piękna pogoda, ćwierkające ptaszki, świecące słonko jakoś w tym roku mniej motywują. Ale mamy nadzieję, że jest to rzecz tymczasowa i wkrótce znów wrócimy do normalnego życia i górskiej włóczęgi 🙂

A żeby nie zwariować i nie stracić kondycji, to musimy spiąć cztery litery i ćwiczyć w domach, co jest ciężkie, ale zdecydowanie będzie mieć to pozytywny wpływ na naszą samodyscyplinę.

W Internecie można obecnie znaleźć wiele szkoleń, treningów on-line. Warto zaglądnąć na stronę Forma Na Szczyt, gdzie znajdziecie profesjonalne przygotowanie do wypraw górskich. A dla naszych Czytelników jest PROMOCJA! 🙂 Wystarczy wpisać KOD RABATOWY „kozice20” i otrzymacie 20% zniżki na wszystkie szkolenia on-line. Kod jest aktywny do 19.04. Korzystajcie! 🙂

Poniżej lista szkoleń ON-LINE, które u nich znajdziecie:

PREWENCJA KONTUZJI WE WSPINACZCE SPORTOWEJ – szkolenie przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą zmniejszyć ryzyko powstania kontuzji i zwiększyć swój poziom sportowy we wspinaczce.
TRENING PRZED WYPRAWĄ – szkolenie przeznaczone dla osób planujących trekkingi i wyprawy górskie, które chciałby poprawić swoją kondycję oraz sprawność układu ruchu.
FORMA W GÓRY – TRENING WZMACNIAJĄCY – Transmisja szkoleniowa, podczas której uczestnicy będą wykonywać trening wzmacniający ukierunkowany na poprawę formy w górach.
TRENING Z PULSOMETREM. ŚWIADOME BUDOWANIE WYDOLNOŚCI ORGANIZMU – szkolenie skierowane do osób, którym zależy na zdrowym i optymalnie dopasowanym treningu wydolnościowym. 
ŻYWIENIE W BIEGACH GÓRSKICH – szkolenie przeznaczone dla wszystkich osób trenujących kondycyjnie, które chciałyby poprawić swoje odżywianie i poprawić wyniki sportowe.
ŻYWIENIE W GÓRACH – szkolenie przeznaczone dla osób planujących trekkingi wysokogórskie oraz wyprawy, które chciałyby dowiedzieć się jakie są najlepsze produkty do zabrania na wyprawę, jak odżywiać się podczas akcji górskiej oraz jak zmniejszyć ryzyko choroby wysokogórskiej poprzez odpowiednie żywienie.
WYSOKOGÓRSKA PIERWSZA POMOC – szkolenie skierowane do osób podróżujących w tereny powyżej 2800 m n.p.m. chcących zadbać o bezpieczeństwo w górach i zabezpieczyć się przed zagrożeniami zdrowotnymi występującymi  w górach wysokich.

Więcej o FORMIE NA SZCZYT znajdziecie TUTAJ.

Ostatnio uczestniczyliśmy w szkoleniu TRENING PRZED WYPRAWĄ. Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy, Karol poprowadził wykład z duża lekkością, super się go słucha, ma ogromną wiedzę, którą przekazuje w jasny i konkretny sposób.

TRZYMAJCIE SIĘ ZDROWO I DO ZOBACZENIA NA SZLAKU 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *