fbpx

Koprowy Wierch (Kôprovský štít)

Koprowy Wierch (Kôprovský štít)

Kôprovský štít – szczyt w samym sercu Tatr o wysokości 2363 mnpm

Szczerze mówiąc, jest to jeden z naszych ulubionych tatrzańskich szlaków. Panoramy ze szczytu są obłędne, trasa nietrudna, urozmaicona jeziorami, potoczkami, roślinnością i księżycowym krajobrazem w górnej części. 

Szlak

– trasa zaczyna się w Szczyrbskim Jeziorze (1 346 m),
– na szczyt prowadzi czerwony (1h15′), niebieski (2h15′) i znów czerwony szlak (30′), 
– czas przejścia: około 4h,
– odległość: 10,5 km,
– przewyższenie: 1017 m. 

Początkowo, jak większość tatrzańskich szlaków, trasa wiedzie przez las. Po 1h i 15 min docieramy do Popradzkiego Stawu, przy którym jest schronisko i można zatrzymać się na pierwszy odpoczynek 🙂 Następnie ruszamy już niebieskim szlakiem w głąb Doliny Mięguszowieckiej. Po około 30 min znajduje się rozdroże i w prawo odchodzi czerwony szlak na Rysy, my jednak lecimy sobie dalej niebieskim szlakiem. Mijamy Żabi Potok, zakosami pniemy się w górę doliny i docieramy  na tarasik, gdzie naszym oczom ukazują się Hińczowe Stawy, a później malowniczy Wielki Hińczowy Staw.

I teraz trzeba się troszeczkę bardziej wysilić (najlepiej posilić się czekoladą albo kabanosikami przy Hińczowym Stawie) i zakosami wspiąć się na Wyżnią Koprową Przełęcz, potem już tylko 30 minut dzieli nas od znalezienia się na jeden z piękniejszych tatrzańskich szczytów. 

Kto z Was był na Koprowym Wierchu? Jak Wasze wrażenia? 🙂 Podzielcie się z nami waszymi opiniami w komentarzu 🙂
Love

2 komentarze

  1. Martyna pisze:

    Byłam w tym roku, faktycznie widoki niesamowite😉 szlak malowniczy jak większość w Słowacji 😉

  2. Nikodem pisze:

    Byłem parę razy, także z drugiej strony (przez Hlińską) oraz zimą. Nie wiem dlaczego, ale Koprowy nie należy do moich ulubionych szczytów tatrzańskich.. (?) 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *