fbpx

Powrót do przeszłości na Suchej Dolinie – II edycja zawodów RETRO w Piwnicznej-Zdroju

Powrót do przeszłości na Suchej Dolinie – II edycja zawodów RETRO w Piwnicznej-Zdroju

W ubiegły weekend na samym końcu Polski, w naszej uroczej miejscowości Piwnicznej-Zdrój, odbyła się druga edycja zawodów narciarskich w stylu retro. Dzięki inicjatywie Szkoły Narciarskiej Słoneczna Dolina mogliśmy się cofnąć w czasie i przeżyć jeszcze raz wspaniałe chwile na stoku narciarskim na Suchej Dolinie, gdzie większość Sądeczanin stawiało swoje pierwsze narciarskie kroki.

Kolorowe kombinezony, stare góralskie stroje zostały wydobyte z samego dna szafy i ponownie ujrzały światło dzienne. Poczciwe Polsporty i Rossignole z kogucikiem wytarte z kurzu i nasmarowane woskiem wciąż pełniły swoją rolę. Tak jak to było w tamtych latach, nikt nie przejmował się, że ciuchy są zbyt duże lub zbyt małe i niekoniecznie do siebie pasujące, a narty zbyt długie lub krótkie, albo mało dynamiczne, najważniejsze była dobra zabawa, pogodna atmosfera, radość i milion uśmiechów.

Uświadomiliśmy sobie, że prawdopodobnie 20 lat temu hasaliśmy po tamtych polanach w tym samym towarzystwie, mimo tego, że się nie znaliśmy 🙂 Każdy jednak pamięta słoneczne chwile na Suchej Dolinie.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z wydarzenia:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *