fbpx

Projekt 100 wulkanów. Grzegorz Gawlik

Projekt 100 wulkanów. Grzegorz Gawlik

Przewodnik trekkingowy TOP 15 – Najpiękniejsze wulkany ziemi

Jest to książka dla miłośników gór i trekkingu, których fascynują wulkany i chcą je zdobywać. Pięknie wydana, znajdziecie w niej mnóstwo zdjęć, mapki oraz wiele praktycznych porad i informacji. Oprócz tego autor dołącza zapiski ze swoich dzienników, gdzie dokładnie relacjonuje etapy zdobywania poszczególnych wulkanów. Dzięki temu jej walorem jest autentyczność przekazu i subiektywne oddanie emocji.

Opisanych zostało 15 najciekawszych i najwyższych wulkanów atrakcyjnych pod względem naukowym, popularnych wśród turystów, ale opisane są tu również i takie, które warto odwiedzić, choć pozostają raczej nieznane:
1. Ojos del Salado – Ameryka Południowa
2. Llullaillaco – Ameryka Południowa
3. Kilimandżaro – Afryka
4. Elbrus – Azja
5. Demawend – Azja
6. Pico de Orizaba – Ameryka Środkowa
7. Popocatepetl/Iztaccihuatl – Ameryka Środkowa
8. Ararat – Azja
9. Kazbek – Azja
10. Acatenango/Fuego – Ameryka Środkowa
11. Rinjani – Indonezja
12. Yellowstone – Ameryka Północna
13. Etna – Europa
14. Kawah Ijen – Indonezja
15. Hvannadalshnukur – Europa

Szacuje się, że na świecie jest około 1000 czynnych wulkanów, a kilkadziesiąt tysięcy uśpionych i wygasłych. Fascynują ludzi od zawsze. Niektóre do tej pory pozostają niezbadane. Na części z nich nie stanął jeszcze człowiek.

Książka zawiera dwie części – fragmenty dzienników z wypraw, oraz część poradnikową, w której autor dzieli się praktyczną wiedzą:
– jak wejść na 15 najciekawszych wulkanów – wygasłych, uśpionych, aktywnych, najwyższych, znanych i nieznanych,
– jakie środki bezpieczeństwa należy zachować podczas wchodzenia na aktywne wulkany oraz jaki sprzęt jest niezbędny, by sprawnie zdobyć szczyt,
– jak dojechać, gdzie spać, jak zdobyć potrzebne pozwolenia, nie brakuje też informacji o wymogach wizowych,
– gdzie można zobaczyć lawę,
– które wulkany są najgroźniejsze.

O autorze

Grzegorz Gawlik – autor unikalnego na skalę światową projektu 100 wulkanów, podróżnik, alpinista, dziennikarz i fotograf. Odbył kilkaset podróży do około 100 państw świata. Zdobył 60 nie tylko wulkanicznych szczytów 4-, 5-, 6- i 7-tysięcznych, m.in. w Himalajach, Andach, Alpach, Pamirze, Kaukazie, Atlasie Wysokim, Kordylierach, Tanzanii, Gwatemali i na Borneo oraz setki niższych szczytów.

Współpracuje z telewizją, radiem, prasą, portalami internetowymi. Wieloletni członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK). Organizator imprez oraz krótszych i dłuższych wyjazdów, wypraw, trekkingów, w Polsce i na świecie. Kilkanaście lat badań i eksploracji wulkanów czyni z autora jednego z najwybitniejszych znawców tematu na świecie.

Zostawiamy link do księgarni i zachęcamy do obejrzenia filmiku promującego książkę: https://bezdroza.pl/ksiazki/projekt-100-wulkanow-przewodnik-trekkingowy-top-15-grzegorz-gawlik,benajw.htm#format/d

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *