fbpx

Tsalka – tam gdzie czas się zatrzymał

Tsalka – tam gdzie czas się zatrzymał

Gruzja zachwyca na każdym kroku. Gdziekolwiek się nie pojedzie, jest tak pięknie, że lecą same achy i ochy. Ale oprócz niesamowitych widoków Gruzja oferuje coś jeszcze…sielankowe, wolne życie, zdrowe jedzenie i życzliwych ludzi. Takim miejscem jest niewielka Tsalka, istna oaza spokoju. 

Do Tsalki trafiliśmy przypadkiem, do znajomych naszych znajomych, którzy kupili tam duży dom i stworzyli wspaniały hostel CouCou. Miejsce jest obłędne. Dookoła pagórki, wzgórza i góry, wielkie jezioro i najpiękniejsze, jakie w życiu widzieliśmy łąki porośnięte w czerwcu rumiankowym dywanem. 

Kanion Dashbashi

Kilka kilometrów od Tsalki znajduje się wspaniały kanion, którego nie można ominąć będąc w tamtej okolicy. Jest on rzeźbiony przez rzekę Khrami, jego wysokość wynosi 1100–1500 metrów, a długość 8 kilometrów. Uważany jest za jeden z najpiękniejszych naturalnych zabytków kraju. 

Jezioro Tsalka

Jest to sztuczne jezioro stanowiące zbiornik wody pitnej dla okolicznych miejscowości. Jest ulubionym miejscem wędkarzy, których spotkać można tam codziennie. Jezioro jest czyste i ciepłe, więc w upalne dni jest idealnym miejscem na spędzanie wolnego czasu. 
Co więcej, okoliczne rzeki, które wpływają do jeziora są szerokie, woda jest spokojna, są więc idealnym miejscem na spływy kajakowe (które można pożyczyć w CouCou Hostel). 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *